Cloudera

data platform event - 10 september

Kunder som använder Teradata idag spenderar onödiga resurser på att uppdatera och underhålla föråldrade data warehouse infrastrukturer. Det som var bra igår är helt enkelt inte lika smidigt att använda längre och det kostar pengar. Massor av pengar.

Med Cloudera Data Platform finns helt nya möjligheter där lagringen är 10 gånger billigare, du kan enkelt mixa ihop din egen struktur och få en lösning som hanterar fler use cases, med snabbare analys och flexibla lösningar.

Det här är bra för dig eftersom dina resurser kan användas mer produktivt, din lösning kan lanseras var som helst. I Cloudera Data Platform kan du kombinera fulltextsökningar, machine learning, strömma data, noSQL och mycket mer i en enda miljö.

Vi har alla hört att framtiden kommer kräva nya strukturer som snabbt kan modifieras för att följa tekniska förändringar. Med Cloudera ökar alla sin chans att lyckas med just detta.

VI LÅTER CLOUDERA BERÄTTA OM SIN TEKNIK DEN 10E SEPTEMBER. ANMÄL DIG IDAG!

Tid och plats

CENTRAL HOTEL kl 15:00 - 17:00 Vasagatan 38, 11120 Stockholm
Praktiskt nära till alla kommunikationer och centralstationen.

Kontakta oss

Har du frågor eller vill ta kontakt med oss gällande detta event? Skriv till marknad@middlecon.se
Eventansvarig: Kaleida Willen Jacobson kaleida.willen@middlecon.se 0732-314302

REGISTRERA HÄR

* indicates required
Jag vill få mer information genom